O firmie

Firma KONTECH istnieje od 28 lat...

 Przedsiębiorstwo Inżynierskie KONTECH Sp. z o.o. zostało założone w 1990 roku.     W okresie początkowym nasza działalność dotyczyła głównie specjalizowanych napędów maszyn papierniczych. Z czasem rozszerzyliśmy ją na całe spektrum automatyki i elektroniki przemysłowej. Wykonujemy pełen zakres usług z tej dziedziny - prace projektowe i konstrukcyjne, kompletację dostaw, wykonawstwo i montaż urządzeń, prace rozruchowe i pomiarowe, diagnostykę oraz serwis. Nasza oferta dotyczy zarówno dostawy układów nowych, jak i modernizacji już istniejących. Współpracujemy z wytwórcami maszyn i linii technologicznych w zakresie kompleksowego wyposażenia w automatykę i napęd.
    Układy wykonane według naszych projektów pracują w kilkudziesięciu zakładach na terenie całego kraju i za granicą, głównie w przemyśle papierniczym i przetwórstwa papieru, ale także włókienniczym, płyt pilśniowych i wiórowych, przetwórstwa tworzyw sztucznych, poligrafii, ciepłownictwie itp.
    Od 1992r. rozpoczęliśmy współpracę z firmą TOSHIBA w zakresie aplikacji falowników i sterowników PLC. W jej wyniku uzyskaliśmy status Autoryzowanego Centrum Automatyki firmy TOSHIBA, pełniąc jednocześnie funkcję dystrybutora falowników, sterowników programowalnych i innej aparatury przemysłowej.
    W 2002r. rozszerzyliśmy naszą ofertę o roboty przemysłowe firmy TOSHIBA MACHINE. Oferujemy szeroką gamę produktów tej firmy, obejmującej roboty SCARA, kartezjańskie, 6-osiowe, serwonapędy oraz kompletne aplikacje z ich zastosowaniem.
    Jakkolwiek w swoich projektach korzystamy z produktów różnych wytwórców, to w większości aplikacji posługujemy się rozwiązaniami sprzętowymi i programowymi firmy SIEMENS. Obejmują one układy sterowania z użyciem sterowników z rodziny SIMATIC S7 i oprogramowania WinCC oraz różnorodne układy napędowe. Wśród tych ostatnich znajdują się napędy AC dużej mocy SINAMICS G130, specjalizowane wielosekcyjne napędy SINAMICS S120 i serwonapędy SIMOTION.
    Wykonujemy również modernizacje starych układów w oparciu o najnowszy sprzęt – rewitalizacje napędów DC w oparciu o nowoczesne cyfrowe układy SIMOREG DC-MASTER, migracje systemów PLC z SIMATIC S5 do SIMATIC S7, modernizacje napędów SIMOVERT MASTERDRIVE VC i MC.
    Dodatkową dziedziną naszej działalności jest technika laboratoryjna. W 1998r. zostaliśmy wyłącznym przedstawicielem w Polsce firmy TESTING MACHINES Inc., dostawcą aparatury laboratoryjnej, która grupuje takich renomowanych producentów, jak Messmer Büchel BVLawson-HemphillLako Tool,Adamel Lhomargy SARL i TMI Canada. Jest to aparatura do badań jakościowych surowców i produktów branży celulozowo-papierniczej, przydatna również w innych gałęziach wytwórczości - włókienniczej, tworzyw sztucznych, poligrafii itp. Oprócz dostaw świadczymy usługi w zakresie serwisu sprzętu i doradztwa technicznego.
    Uzupełnieniem tej dziedziny działalności jest projektowanie i wykonawstwo unikalnych aparatów i stanowisk laboratoryjnych dla uczelni i instytutów badawczych.