Aplikator farb

Aplikator zdjęć
Automatyczny aplikator farb znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie niezbędne jest wykonywanie precyzyjnych i powtarzalnych wydruków. Nanoszenie farby dokonywane jest za pomocą specjalnych aplikatorów o znanych, niezmiennych szczelinach, co gwarantuje, że nałożona warstwa ma zawsze tę samą grubość. Aplikator wykorzystywany może być w działach kontroli jakości lub jednostkach badawczo-rozwojowych. Jest pomocny przy testach na nieprzezroczystość, dobieraniu kolorów, produkcji próbek na potrzeby prezentacji itp.

SPECYFIKACJA
Spełnia wymagania normy ASTM D823 - 92a


 
CHARAKTERYSTYKA
  • Regulowany docisk oraz prędkość zapewniają powtarzalność otrzymywanych wyników.
  • Szybkość powlekania: od 2 do 15 m/min
  • Łatwa obsługa, szybkie mycie.
  • Dołączona do zestawu szklana podkładka, zapewniająca idealnie płaskie podłoże.
  • Możliwość zastosowania innych substancji niż farby: np. żywica, kleje, plastizol.
APLIKATORY 

 
Aplikator typu "BIRD" - z korpusem w kształcie pryzmatu opartego na bokach o płaskich krawędziach.
Wykonany z kwasoodpornej stali nierdzewnej, umożliwia powlekanie powierzchni o szerokości 100mm. Dostępne rozmiary szczelin: 25, 50, 75, 100, 150 lub 200 µm.
Przenoszenie na mokro wynosi około 50-80% rozmiaru zastosowanej szczeliny
 
Aplikator typu "CUBE" 

 
Wykonany ze stali nierdzewnej, umożliwia powlekanie powierzchni o szerokości 41mm. Dostępne rozmiary szczelin: 50 i 100 µm lub 150 i 200 µm. Przenoszenie na mokro wynosi około 50% rozmiaru zastosowanych szczelin.
 
Aplikator czterostronny

 
Standardowy aplikator czterostronny, umożliwia powlekanie powierzchni o szerokości 60 lub 80mm. Rozmiary szczelin: 30 – 60 – 90 – 120 µm (inne rozmiary dostępne na zapytanie). Przenoszenie na mokro wynosi około 50% rozmiaru szczeliny.

Aplikator nożowy z mikrometrem 

 
Aplikator z nożem raklowym. Umożliwia powlekanie powierzchni o szerokości 100mm lub 200mm. Wyposażony dodatkowo w mikrometr do regulacji rozmiaru szczeliny w zakresie 0-10mm, z rozdzielczością 10µm. Przenoszenie na mokro wynosi około 50-80% rozmiaru szczeliny.
 
Aplikator klinowy

 
Prosty, ekonomiczny aplikator z jedną, stałą szczeliną, wykonaną na zamówienie. Umożliwia powlekanie powierzchni o szerokości 100 lub 200mm Zakres dostępnych szczelin od 50 do 1500 µm (stopniowanie co 50 µm). Przenoszenie na mokro wynosi około 90-95% rozmiaru szczeliny.

PODŁOŻA
Szklane
Doskonale płaskie o szerokim zastosowaniu, zwłaszcza w połączeniu z aplikatorami. Kwasoodporne, twarde, łatwe do wyczyszczenia.
 
Próżniowe typu A
Zalecane do delikatnych, kruchych materiałów (np. folie aluminiowe, polietyleny itp.) Dzięki zastosowaniu pomp próżniowych (działają tylko na krawędziach podłoża) powlekana powierzchnia jest doskonale płaska.
 
Próżniowe typu B
Wykonane z aluminium, z systemem próżniowym wyprowadzonym przez liczne otwory na całej powierzchni, znajduje zastosowanie przy bardziej sztywnych podłożach. Zalecane szczególnie tam, gdzie powleka się obrazy lub mapy.
 
Magnetyczne
Zalecane wszędzie tam, gdzie powleka się elementy magnetyczne - np. cienkie płytki, i gdzie zachodzi konieczność zapewnienia jak najgładszej powierzchni.
 
Podgrzewane
Znajduje zastosowanie przy powlekaniu na gorąco. Wykonane z aluminium, może być podgrzane do temperatury 150ºC - zakres ten regulowany jest wbudowanym termometrem.
 
NUMER KATALOGOWY
30-27


 
  • Pliki do pobrania