Automatyczny K-Lox

AUTOMATYCZNY K-LOX
Automayczny K-Lox Proofer to urządzenie w najprostszy sposób odwzorowujące drukowanie techniką fleksograficzną. Za jego pomocą można nakładać na dowolną powierzchnię farby i inne płynne substancje celem wykonania - w sposób precyzyjny i powtarzalny - próbki. Próbka taka dokładnie przypomina konwencjonalne nadruki wykonywane techniką fleksograficzną.

ZASTOSOWANIE
Wykonywanie próbek dla potrzeb kontroli jakości, prezentacji dla odbiorców, badań i rozwoju a także komputerowego dobierania kolorów.
 
Standardowe wałki
 
Linie/cal Objętość CBM/cal² Linie/cm Objętość cm³/m²
400 2,8 160 4,3
200 6,6 80 10,2
180 10,7 70 16,6
140 13,0 55 20,2
100 25,2 40 39,1

Na życzenie klienta dostępne są również wałki niestandardowe.

OPIS DZIAŁANA
Niewielka ilość farby wprowadzana jest pomiędzy Wałek aniloks a wałek gumowy (jak na rysunku poniżej). Dzięki dwóm obciążnikom umieszczonych po bokach utrzymywany jest stały docisk pomiędzy tymi wałkami. Ma to kluczowe znaczenie dla powtarzalności.
 

 
Po zaaplikowaniu farby wałki przeciągane są płynnym ruchem po powierzchni (maksymalna prędkość to 15m/min), na której ma zostać wykonana próbka, powlekając ją cienką warstwą farby. Powstaje wydruk o szerokości maksymalnej do 115mm. Po usunięciu ciężarków oba wałki można łatwo wyczyścić i szybko przystąpić do kolejnych zadań.
 
Wałki aniloks mogą być całkowicie gładkie, mieć wygrawerowana liniaturę lub wykonywać wydruki w półtonach.
 
Automatyczny K-Lox sprawdza się najlepiej tam, gdzie niezbędne jest zachowanie powtarzalności warunków wydruku. Należy pamiętać, że próbki przygotowane na urządzeniach ręcznych mogą się różnić między sobą w zależności od sposobu pracy operatora. W przypadku urządzenia automatycznego problem ten nie występuje – wszelkie różnice w szybkości i docisku zostają wyeliminowane.

DODATKOWE WYPOSAŻENIE
  • Suszarka/stojak na wałki (na 6 miejsc – zdjęcie poniżej);
  • Szeroki wałek gumowy do zastosowań na śliskich powierzchniach np. poli-etylenowych
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
NUMER KATALOGOWY
30-26 – Automatyczny K-Lox zawiera:
- jednostka bazowa;
- głowica K-Lox oraz ciężarki;
- podkładki, płytka mocująca próbki;
- 500 arkusików papieru do drukowania;
- 1000 arkusików papieru do osuszania;
- 2 gumowe wałki (EPDM 50º Shore'a);
- 3 standardowe wałki aniloks.

 
  • Pliki do pobrania