Jednokolumnowe maszyny wytrzymałościowe X250

Maszyny wytrzymałościowe X250

WPROWADZENIE
 
Uniwersalne, jednokolumnowe maszyny wytrzymałościowe serii X250 służą do kompleksowego testowania (rozciąganie, zgniatanie, testy odkształcenia, sztywność oraz wiele innych, zarówno niszczących jak i nieniszczących) różnego rodzaju materiałów. Wraz z urządzeniem dostarczany jest przetwornik siły o wybranym zakresie (maks. do 3kN) oraz oprogramowanie WinTest używane zarówno do sterowania maszyną, jak też zbierania i obróbki danych. Maszyny sterowane są przez jednostkę zewnętrzną – komputer lub panel operatorski.
 
ZASTOSOWANIE
 
Papier, karton, folie, tissue, materiały włókiennicze, tworzywa sztuczne, guma, kauczuk, opakowania, tkaniny, artykuły spożywcze, kable, przewody, taśmy samoprzylepne, zamki błyskawiczne i inne.

CHARAKTERYSTYKA

 • Maszyny wytrzymałościowe serii X250 są w pełni zautomatyzowane. Kontrola odbywa się za pomocą komputera oraz oprogramowania WinTest.
 • Urządzenie posiada bardzo precyzyjna kontrolę prędkości oraz wysoką dokładność dyslokacji.
 • Zabezpieczenie przed przeciążeniem – do 800% zakresu głowicy
 • Dodatkowe zabezpieczenia przed zderzeniem lub przekroczeniem zakresów drogi.
 • Automatyczne rozpoznanie zamontowanej głowicy pomiarowej
 • 6 dodatkowych wejść/wyjść, do których można przyłączyć dodatkowe urządzenia, na przykład mikrometr, ekstensometr, wagę, drukarkę itp.
 • Precyzyjne pozycjonowanie za pomocą serwo napędu i bezszczotkowego serwo-silnika.
 • Kompaktowa konstrukcja, pozwalająca na oszczędność miejsca.
 • Praca w trybie uproszczonym jako pojedynczy test, lub badania kompleksowego w seriach z dodatkowymi funkcjami obróbki danych, przeliczeń, testów wykonywanych etapowo itp.
 • Szeroki zakres dostępnych uchwytów do wszelkiego rodzaju testów, a dodatkowo również ekstensometrów, dotykowych, laserowych oraz wideo.

OPROGRAMOWANIE WinTest
 
Oprogramowanie WinTest (także w języku polskim) bazuje na systemie Windows i obsługuje wszystkie dostępne rodzaje testów, zarówno przy pojedynczym badaniu jak i przy całej serii. Odnosi się do wielu międzynarodowych standardów i norm, ma również wbudowany edytor pozwalający modyfikować ustawienia zgodnie z najnowszymi metodami badań.
Program automatycznie tworzy wykresy przebiegu testu w czasie rzeczywistym, zbiera dane i wyniki pomiarów, które następnie mogą być przetwarzane przez sam program lub też wysyłane do plików Excela, Worda itp. Zebrane wyniki można przechowywać przez długie lata, analizować je i tworzyć raporty oraz prowadzić statystyki. Użytkownik ma możliwość, aby samemu zaprogramować parametry testu, układ tabel wyników, wprowadzić własne oznaczenia i logo oraz oczywiście wszystko wydrukować lub przesłać dalej w formie elektronicznej.
Oprogramowanie WinTest dostarczane jest na dysku pendrive. Zainstalować je należy na komputerze, który ma być przyłączony do urządzenia. W przypadku zakupienia maszyny z wbudowanym komputerem oprogramowanie WinTest jest instalowane fabrycznie, a tester zaraz po uruchomieniu zgłasza gotowość do pracy.
 
 • Pliki do pobrania