Małe prasy do pudeł

Mała prasa do pudeł
WPROWADZENIE
 
Małe prasy do pudeł to ekonomiczne urządzenia do badania wytrzymałości małogabarytowych opakowań lub niewielkich elementów palet. Badanie to ma ogromne znaczenie nie tylko dla producentów opakowań ale też dla finalnych odbiorów. Pozwala na zbadanie właściwości materiału, jak również zobrazowanie zachowywanie się pudła podczas transportu czy składowania.
Pomiar może być wykonywany aż do częściowego lub całkowitego zniszczenia pudła, lub też zatrzymywany automatycznie po osiągnięciu zadanego obciążenia lub ugięcia.
Dzięki zastosowaniu czterech niezależnych siłomierzy, przeważnie nie jest konieczne centrowanie testowanych opakowań, co sprawia, że badanie jest bardzo szybkie i proste.
 
ZASTOSOWANIE
 
Pudła, kartony, opakowania, elementy palet
 
CHARAKTERYSTYKA
 • Prasy do pudeł serii X500BC są w pełni zautomatyzowane. Kontrola odbywa się za pomocą komputera oraz oprogramowania WinTest.
 • Urządzenie posiada bardzo precyzyjną kontrolę prędkości oraz wysoką dokładność dyslokacji.
 • Zabezpieczenie przed przeciążeniem – do 800% zakresu głowicy
 • Dodatkowe zabezpieczenia przed zderzeniem lub przekroczeniem zakresów drogi.
 • Automatyczne rozpoznanie zamontowanej głowicy pomiarowej.
 • Zastosowanie czterech siłomierzy nie tylko zapewnia stabilny pomiar zgodnie z ISO12048, ale również ciągłość pracy, nawet jeśli jeden z nich ulegnie uszkodzeniu.
 • 6 dodatkowych wejść/wyjść, do których można przyłączyć dodatkowe urządzenia, na przykład mikrometr, ekstensometr, wagę, drukarkę itp.
 • Precyzyjne pozycjonowanie za pomocą serwo napędu i bezszczotkowego serwo-silnika.
 • Kompaktowa konstrukcja, pozwalająca na oszczędność miejsca.
 • Praca w trybie uproszczonym jako pojedynczy test, lub badania kompleksowego w seriach z dodatkowymi funkcjami obróbki danych, przeliczeń, testów wykonywanych etapowo itp.
 • Otwory w płytach zgniatających, umożliwiające zamocowanie w nich innych uchwytów – np. do ECT, FCT, rozciągania itp.
 • Zabudowane kable łączące maszynę z czujnikami.

OPROGRAMOWANIE WinTest
 
Oprogramowanie WinTest (także w języku polskim) bazuje na systemie Windows i obsługuje wszystkie dostępne rodzaje testów, zarówno przy pojedynczym badaniu jak i przy całej serii. Odnosi się do wielu międzynarodowych standardów i norm, ma również wbudowany edytor pozwalający modyfikować ustawienia zgodnie z najnowszymi metodami badań.
Program automatycznie tworzy wykresy przebiegu testu w czasie rzeczywistym, zbiera dane i wyniki pomiarów, które następnie mogą być przetwarzane przez sam program lub też wysyłane do plików Excela, Worda itp. Zebrane wyniki można przechowywać przez długie lata, analizować je i tworzyć raporty oraz prowadzić statystyki. Użytkownik ma możliwość, aby samemu zaprogramować parametry testu, układ tabel wyników, wprowadzić własne oznaczenia i logo oraz oczywiście wszystko wydrukować lub przesłać dalej w formie elektronicznej.
Oprogramowanie WinTest dostarczane jest na dysku pendrive. Zainstalować je należy na komputerze, który ma być przyłączony do urządzenia. W przypadku zakupienia maszyny z wbudowanym komputerem oprogramowanie WinTest jest instalowane fabrycznie, a tester zaraz po uruchomieniu zgłasza gotowość do pracy.
 
 • Pliki do pobrania