MASZYNA WYTRZYMAŁOŚCIOWA M100-1CT

MASZYNA WYTRZYMAŁOŚCIOWA M100-1CT

MASZYNA WYTRZYMAŁOŚCIOWA M100-1CT

M100-1CT to jednokolumnowa maszyna wytrzymałościowa do badań próbek materiałów lub gotowych produktów. Wykonywać nią można testy na rozciąganie, na zgniatanie, na sztywność trzypunktową, czteropunktową, wyznaczanie współczynnika tarcia i wiele innych. Maksymalny zakres pomiarowy przy badaniach wytrzymałościowych wynosi 1kN, ale do bardzo nietrwałych próbek materiałów dostępne są także czujniki o wysokiej rozdzielczości i zakresie tylko do 10N. Urządzenie sterowane jest zewnętrznego komputera (lub opcjonalnie z dołączonego panelu), za pomocą oprogramowania WinTest, dostępnego także w polskiej wersji językowej.

 
 • Maszyna wytrzymałościowa M100-1CT jest w pełni zautomatyzowana. Kontrola odbywa się za pomocą komputera klasy PC oraz oprogramowania WinTest.
 • Urządzenie posiada bardzo precyzyjna kontrolę prędkości oraz wysoką dokładność dyslokacji.
 • 800% zabezpieczenie przed przeciążeniem.
 • Względna, pomocnicza i liniowa kontrola pozycji.
 •  Automatyczny odczyt siły z zakresami zaczynającymi się od 0.01N (przy opcjonalnej, ultralekkiej głowicy) do 1kN.
 • Dokładność 0,5% odczytu
 • Możliwość wyboru jednostki: kN, N, cN, kgf, gf, lbf.
 • 6 dodatkowych wejść/wyjść, do których można przyłączyć dodatkowe urządzenia, na przykład mikrometr, ekstensometr, wagę, drukarkę itp.
 • Precyzyjne pozycjonowanie za pomocą serwo napędu i bezszczotkowego serwo-silnika.
 • Kompaktowa konstrukcja, pozwalająca na oszczędność miejsca.
 • Praca w trybie uproszczonym jako pojedynczy test, lub badania kompleksowego w seriach z dodatkowymi funkcjami obróbki danych, przeliczeń, testów wykonywanych etapowo itp.
OPROGRAMOWANIE WinTest
 
Oprogramowanie WinTest bazuje na systemie Windows i obsługuje następujące rodzaje testów: rozciąganie, zgniatanie, odrywanie, ścinanie, odkształcanie, naprężanie, uginanie, sztywność czy też rozdzieranie zarówno przy pojedynczym badaniu jak i przy całym cyklu testów. Odnosi się do wielu międzynarodowych standardów i norm, ma również wbudowany edytor pozwalający modyfikować ustawienia zgodnie z najnowszymi metodami badań.
Program automatycznie tworzy wykresy przebiegu testu w czasie rzeczywistym, zbiera dane i wyniki testów, które następnie mogą być obrabiane przez sam program lub też wysyłane do plików typu Word czy Excel itp. Zebrane wyniki można przechowywać przez długie lata, obrabiać je i tworzyć raporty oraz prowadzić statystyki. Użytkownik ma możliwość, aby samemu zaprogramować parametry testu, układ tabel wyników, wprowadzić własne oznaczenia i logo oraz oczywiście wszystko wydrukować lub przesłać dalej w formie elektronicznej.
Płyta CD z programem WinTest dołączana jest do urządzenia, zainstalować je należy na komputerze który ma być przyłączony do urządzenia. W przypadku zakupienia maszyny z wbudowanym komputerem oprogramowanie WinTest jest instalowane fabrycznie, a tester zaraz po uruchomieniu zgłasza gotowość do pracy.
 • Pliki do pobrania