Pozioma maszyna wytrzymałościowa TSCH

Pozioma maszyna wytrzymałościowa TSCH

Pozioma maszyna wytrzymałościowa TSCH

Maszyna wytrzymałościowa służy do testów zgniatania lub rozrywania próbek w zakresie do 4,5kN. Urządzenie obsługiwane jest ręcznie za pomocą koła obrotowego. Jego wysoka precyzja i łatwość obsługi, zapewniają płynność testów nawet przy dużych obciążeniach. Maszyna wytrzymałościowa TSCH może zostać zamontowana na stole roboczym na stałe, lub być przenoszona z miejsca na miejsce, w zależności od potrzeb.Wyposażenie
Wraz ze stanowiskiem testowym do prac niezbędny będzie siłomierz oraz uchwyty, w których mocuje się próbki. Aby w pełni wykorzystać możliwości maszyny wytrzymałościowej zalecamy doposażenie jej również w opcjonalny czujnik z wyświetlaczem, umożliwiający odczyt dystansu rozciągnięcia próbki.

Specyfikacja
 
Maks. obciążenie 4.5 kN (1,000 lb)
Maks. rozstaw (bez szczęk) 317,5 mm (12.5”)
Wymiary 622 x 152 x 178 mm
Maks. rozsunięcie 89mm (3,5")
Obsługa Ręczna (1 obrót = 2,54mm mm
Waga 9 kg (20 lb)

Siłomierz
Do maszyny wytrzymałościowej TSCH zalecany jest siłomierz serii M5, model M5-1000 z zakresem pomiarowym do 5000N (dokładność pomiaru 2N).

  
Uchwyty
Przy testowaniu materiałów, których wytrzymałość na rozciąganie oscyluje na poziomie około 5000N, zalecane jest użycie uchwytów G1061, będących w stanie utrzymać nieruchomo próbkę, na którą działają takie siły. Maksymalna grubość badanej próbki nie może jednak przekroczyć 6,4mm, a jej szerokość 19mm.

  • Pliki do pobrania